Úvodní stránka > Aktuality > Vojenská hudba Olomouc v lázních

Vojenská hudba Olomouc v lázních

Stalo se již tradicí, že Vojenská hudba Olomouc jezdí každoročně, během měsíce června, zpříjemnit svou hudbou den návštěvníkům a snad i svými tóny „ozdravit“ klienty lázeňských zařízení.

Díky aktualitám na našich webových stránkách jsme vás informovali o dixielandovém seskupení Vojenské hudby Olomouc, které hrálo již například ve Slatinicích či Hodoníně. O promenádní koncerty je však stále větší zájem, a tak na pracovní zájezd vyrazilo tuto středu a čtvrtek (14. a 15. června 2017) i naše hudební těleso v plném obsazení.

Naše dvoudenní lázeňské turné mělo tentokrát, navzdory vysokým teplotám vzduchu, společného jmenovatele - pohoda v kolektivu i výkonech.

Pod taktovkou majora Gustava Foreta a kapitána Richarda Czuczora se kapela jako mávnutím kouzelného proutku zkoncentrovala a společným entuziasmem hráči provedli posluchače připraveným programem. Zazněly kusy různých žánrových odvětví, od české dechovky, swingu, až po moderní soudobé filmové melodie. Do repertoáru jsme tentokrát zařadili hudební zajímavosti jako například Polku pro dva lesní rohy nebo Montiho Čardáš na tubu ve strhujícím podání rtm. Miroslava Patcelta. Samozřejmě nechyběly i další instrumentální či zpívané skladby, v nichž se představila hostující zpěvačka Zdeňka Patceltová. Mimo jiné zazpívala na závěr s pěveckou stálicí našeho hudebního sboru, Liborem Dlouhým, směs lidových písní od Václava Hybše. Reakce publika pak pobídla dirigenta k dalším přídavkům, jejichž počet museli korigovat moderátoři Eva Bínová a Libor Dlouhý.

V následujícím měsíci červenci se těšíme na další služební akce, ale také na zasloužené dovolené.  Budeme se snažit v jejich průběhu načerpat dostatek energie a již teď se těšíme na setkání s našimi příznivci na zářijovém 23. Mezinárodním festivalu vojenských hudeb v Olomouci a Kroměříži.


 

Fotogalerie

Nahoru